מתנות לפסח לגני ילדים

פורסם: 3/6/2013 מאת: מערכת האתר

חג הפסח הוא חג המבשר את בוא האביב המשמח ומביא עמו נוח של קיץ וסיבה לחגיגה. ילדים נהנים במיוחד בחג זה מקבלת מתנות בחג ומחיפוש האפיקומן, והם אלו שגורמים לילדים לחוות את החג בצורה חווייתית ומהנה.

גני הילדים ידועים בכך שהם חוגגים את כל חגי ומועדי ישראל על מנת להנחיל לילדים את המסורת היהודית וגם כסוג של שוברי שגרה מגבשים ומהנים. אחד החגים הנחגג ביסודיות הוא חג הפסח, אחד משלושת הרגלים. בחג הפסח נהוג לערוך סדר מפואר, לקרוא בהגדה ולחפש את האפיקומן וכידוע מתנות הן דבר שכל ילד ישמח לקבל ואולי בעזרתו גם יתקרב אל המסורת והמנהגים וייהנה לקיימם.
 

מתנות פסח מיוחדות

כיום, ישנן אופציות רבות למתנות לגני ילדים, במיוחד כשמדובר בחג הפסח, רעיונות למתנות המתאימות לחג הפסח הקשורות לחג זה והמתאימות לילדי הגן ניתן למצוא בחנויות שונות, באינטרנט, וגם להכין בהכנה עצמית.

את המתנות ניתן להתאים הן לילדים והן לגנים, בתלוי מי הנמען של אותה מתנה. לילדים ניתן לחלק הגדות מעוטרות באופן ידידותי, שעליהן תמונה או הקדשה, מגבת מעוטרת באותו אופן לנטילת ידיים, כמובן לאחר שהילדים מכירים את המנהג או להסביר להם עליו בדרך זו, מעטפת לאפיקומן שמוסיפה התלהבות למציאתו, ועוד. לגנים עצמם, מומלץ להביא מתנות גני ילדים מותאמות לחג הפסח שישמשו את הגן בצורה כוללות, ויתאימו לחג הפסח. ניתן להביא צלחת סדר חגיגית, כיסוי מעוטר בהקדשה ו\או עם תמונה למצות ועוד.

למעשה, כל מתנה המתקשרת לחג באופן כזה או אחר ניתן להתאים למטרה הספציפית שלה - מתנה פרטנית לילדים או מתנה לגני הילדים. על מנת להכין ולגב רעיונות למתנות המתאימות לחג הפסח  כל שצריך לעשות הוא למנות אלמנטים מוכרים הקשורים לחג: הגדה, אפיקומן, צלחת פסח וכו' ולהפוך אותן למתנות בעזרת עיטורים, הדפסים, ומגע אישי ככל העולה על רוחכם. בנוסף, ניתן גם להעלות רעיונות למתנות שאינן בהכרח קשורות באופן ישיר לחג הפסח, ולהסב אותן לכאלה, למשל: שקיות הפתעה מיוחדות, חולצות או כובעים, סלסלות, ועוד.

בבחירת המתנות חשוב תחילה להגדיר למי מיועדת המתנה, לאחר מכן ניתן למצוא אלמנטים מהחג ומהמסורת ולהפוך אותם למתנות מקוריות, או אפשרות אחרת- להפוך מתנות רגילות למתנות עם זיקה לחג. למתנות יש תפקיד חשוב בהבנה והנאה מהחג ומהמנהגים והילדים והגנים תמיד שמחים לקבל אותן.
 

* כיצד לבחור מתנות לגן? מדריך מיוחד.

המלצות למאמר  ( תגובות) 

כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >