מתנות לגן - סוגי מתנות ואפשרויות

פורסם: 29/1/2013 מאת: מערכת האתר

גנים כיום שונים מאוד ממרבית הגנים בשנים עברו - אם בעבר העניין של מתנות לגן היה עניין שולי מאוד באופן יחסי, הרי שהיום הוא הפך למרכזי וחשוב הרבה יותר, וכך בהתאם האופציות הפכו רבות ומגוונות והמתנות הפכו חלק בלתי נפרד מאירועים שונים בכל גן.
 
כיום ההורים כבר רגילים להוצאות הנלוות לגן כדוגמאת מתנות והאירועים השונים, החל מימי הולדת לילדי הגן ואירועי סוף שנה מרגשים. אירועים אלו מהווים שוברי שגרה ומוקד התלהבות ושמחה לילדים, אז למה לא ללכת עם זה עד הסוף? ברוב המקרים מתנות לגן וילדים מקובל להביא בשלל אירועים, ימי הולדת של הילדים או הגננת, חגים, מסיבות סוף שנה, מתנות פרידה ועוד.

ואכן, לא צריך לחפש הרבה בשביל למצוא סיבה למסיבה בגן, אבל עם כל כך הרבה אירועים ומועדים, מה עוד אפשר לחדש, להפתיע ולהביא?
 
בעבר הבאת המתנת התבצעה בסוף שנת הלימודים למשל - לאחר שנה עם הגננת האהובה, נהוג היה להביא מתנה סמלית מההורים והילד, אישית לגננת או כזו שתישאר לרווחת הגן. לרוב, היה מקובל להביא זר פרחים או מתנה סמלית אחרת. היום תחום המתנות לגן רווי באינספור הצעות מקוריות ומיוחדות, אשר משלבות בין סמליות, מחיר שווה לכל נפש וכמובן גם שימושיות.

כיום בעידן בו קיימת השאיפה לערב ולהפעיל את ילדים בתחומים הנוגעים להם כבר מגיל צעיר, ניתן לשלב את הילדים בבחירה ואף בהכנה, על מנת שגם הם ירגישו חלק מהעשייה ויחוו את הנתינה.
 

כיצד נבחר מתנה לגן?

כאמור, בחירת המתנה צריכה להיות משותפת להורים ולילדים, על מנת שכולם יהיו מרוצים מהתוצאה הסופית. תחילה, חשוב להגדיר למי מועדת המתנה, האם היא מיועדת לגננת באופן אישי, לגננת לשם פועלה בגן, לגן עצמו או לילדי הגן באופן פרטני.

אם המתנה היא אישית לגננת, ניתן לבחרו מתנה שהגננת יכולה לקחת לביתה או גם להשתמש בה בגן, וכך אנו בעצם מביאים מתנה לגן ולגננת בו זמנית. מתנות כאלה יכולות להיות למשל שעון, תמונה, לוח שנה - דברים ששימושיים שהם חלק מהנוף הכללי של הגן. אם המנתה היא לילדי הגן, ניתן להביא משחק מיוחד שזה משהו שיוכלו ליהנות ממנו ילדי הגן לדורותיהם, ואם מדובר במתנות פרטניות לכל הילדים ניתן להביא פריטים קטנים ולהכניס בהם ייחוד בעזרת הטכנולוגיות של היום, לדוגמא מחזיקי מפתחות, עטים, כובעים, חולצות וכו'.
 

מתנות מותאמות

מתנות לגני הילדים הן מתנות שמביאים לדוגמא כשהילד מסיים את שנותיו באותו גן מסוים, וההורים והילד רוצים להשאיר בגן מזכרת ולהוקיר תודה על השנים שעברו יחד. מתנול כאלה יכולות להיות בדמות מתנה לגננת או לגן, כפי שהוזכר קודם. לאחר שבחרתם את מטרתה של המתנה וייעודה, נותר רק לבחור בזו שתבטא באופן הטוב ביותר את יחסיהם אל הגן.
 
מתנות לילדי הגן נהוג להביא כאשר הילד חוגג יום הולדת, ובגן עורכים עבורו מסיבה. לשם ציון של המאורע וזכירתו דבר החשוב לילדים פעמים רבות, ניתן לחל לילדים הפתעות לרגל יום ההולדת. כשכל ילד מקבל הפתעה כולם שמחים ויש עוד משהו שיעסיק אותם ויגרום להם לזכור את יום הולדתו של ילדיכם לטובה. למעשה, המתנות מחליפות או באות בנוסף - לפי מה שמתאפשר, לשקיות ההפתעה המסורתיות. ניתן להביא לרגל יום ההולדת עוגה וממתקים, ובמקום שקיות ההפתעה המיושנות, שלרוב מכילות ממתקים שאינם טריים או פחות אהובים, לחלק הפתעה שתהיה מזכרת ותישאר לזמן מה ולא תיגמר לאחר זמן קצר.
 

אפשרויות מיוחדות למתנות

להלן כמה רעיונות מעניינים ואטרקטיביים למתנות מיוחדות ומקוריות: 

מתנות לגננות

סינר עם הקדשה\תמונה - מתנה נחמדה לגננת, שמראה על משחבה וגם שימושית. 
לבחירת הגננת אם לקחת אותה לביתה או להשתמש בה בזמן עבדותה בגן. 

שעון קיר גדול עם תמונה של ילדי הגן ו/או לוח שנה עם תמונות של אירועים בגן - מתנות אשר הילדים יוכלו להביט בהן ולהיזכר בחוויות שעברו יחד, מתנה שהיא שימושית  גם לגננת וגם תורמת לנוף הייחודי של סביבת הילדים בגן.

מתנות לילדי הגן

ניתן לחלק חבילות צבעים קטנות שעליהן מוטבעת הקדשה, וחפצם נוספים עם תמונות או הקדשה כגון - חולצות, כובעים ואפיל וסוכריות על מקל עם תמונה.

לסיכום נאמר כי מדובר בתחום מאוד מפותח כיום, אשר מטרתו לענות על כל הצרכים והציפיות של ההורים והילדים. ישנו מגוון עצום של אפשרויות ודרכים להוציא את המתנה אל הפועל ולהגישה בצורה הטובה ביותר. 

לכל שאלה, סוגיה ופרטים נוספים נשמח לסייע עבורכם בכל עת
ולמצוא יחד איתכם את המתנות המושלמות לגן, לכל מטרה.
חייגו אלינו: 03-6124301

המלצות למאמר  ( תגובות) 

כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >